Parafia św Urbana

Hecznarowice

Niedziela Palmowa – 24.03.2024r.

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.  Na Mszy Świętej o 11.30 poświęcenie a następnie procesja z palmami wokół kościoła. Po Mszy konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.  Zapraszamy o 14.45 na Drogę Krzyżową a o 15.30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego liturgia, podejmująca tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, jest szczególnie bogata.  Obrzędy Triduum będą się rozpoczynać o 18.00 Okazja do spowiedzi od 17.00

Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o 18.00 a po niej przeniesienie Pana Jezusa i adoracja w Ciemnicy do 23.00. O 21.00 różaniec podejmie Służba Ołtarza a o 22.00 adorację poprowadzi Schola Angelorum.

Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości spożywanych pokarmów.    Naszych chorych odwiedzimy w Wielki Piątek od rana. Prosimy o zgłoszenie  do środy osób, które z okazji świąt chcą skorzystać z posługi sakramentalnej. Od 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy  do osobistej oraz rodzinnej modlitwy przed Panem Jezusem w ciągu całego dnia.  O godz. 11.00       będzie Droga Krzyżowa dla uczniów ze szkoły podstawowej. O 15.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich oraz rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia połączonej z uczczeniem relikwii św. Faustyny.

Na obrzędy Wielkiego Piątku, które  rozpoczniemy o 18.00, złożą się Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego. Śpiewem trzech części Gorzkich Żali rozpoczniemy adorację Chrystusa Eucharystycznego, która będzie trwała całą noc. Niech Pan Jezus w tym czasie nie będzie sam. O 21.00 różaniec podejmie Liturgiczna Służba Ołtarza a o 22.00 Drogę Krzyżową poprowadzi Róża Św. Jana Pawła II.  Adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach nocnych i porannych  powierzamy mieszkańcom z poszczególnych rejonów naszej parafii /plan adoracji w gablotce i na stronie internetowej w zakładce aktualności/.

Ofiary złożone przy adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota – Pan Jezus w grobie. Adoracja przez cały dzień. Poświęcenie                                                                                                 pokarmów na stół wielkanocny będzie w kościele o 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00 W tym dniu zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych do liturgii paschalnej. O 15.00 drugi dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia.

O 18.00 rozpoczniemy obrzędy Wigilii Paschalnej, na którą złożą się: Liturgia Światła, Słowa, Chrzcielna z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz uroczysta Eucharystia zakończona procesją rezurekcyjną.                            Prosimy o przyniesienie na tę liturgię świec. Na Mszy Świętej będzie zbierana składka na potrzebujących jako ofiara za korzystanie z dyspensy postnej. Serdecznie zachęcamy do udziału w liturgii Triduum Paschalnego.

Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa to największe święto w roku kościelnym. To świętowanie zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, śmiercią i szatanem. To uwielbienie Boga w darze naszego zbawienia. To niedziela, która nadaje sens wszystkim niedzielom w roku.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte jak w niedzielę. Składka w tym dniu jest przeznaczona na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Serdecznie dziękujemy Parafianom z ul. Szkolnej /nr-y nieparzyste/ oraz ul. Górniczej za liczną obecność, posprzątanie kościoła na święta i złożoną ofiarę na kwiaty w wys. 660 zł.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary do kopert złożone w minioną niedzielę na cele gospodarcze naszej Parafii. Zebrano 118 kopert a w nich 6650 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Medytacje na Wielki Tydzień.

·       Triduum Paschalne jako kontemplacja miłości Boga.

·       Episkopat po wyborach.