Parafia św Urbana

Hecznarowice

XI Niedziela Zwykła – 16.06.2024r.

Nasza Parafia śpiewa dziś uroczyste Te Deum laudamus, aby Dobremu Bogu podziękować za dar naszej świątyni w 100-lecie jej konsekracji. Eucharystii o 11.30 będzie przewodniczył Ks. Bp Ordynariusz Roman Pindel. Jak w czasie Triduum przygotowującego nas do tego świętowania, tak i w niedzielę od rana, Słowo Boże głosi ks. dr Piotr Gąsior, któremu serdecznie dziękujemy za tę posługę.

Codziennie od 17.00 przed Chrystusem Eucharystycznym modlimy się o pokój i Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwa czerwcowe po koronce o 17.30

W liturgii tygodnia:

·       Pn – wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

·       Śr – wieczorem zapraszamy na Nowennę do MB Nieust. Pomocy.

·       Cz – rano i wieczorem Msza Święta o Duchu Świętym.

·       Pt – wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą w piątek o 8.00, aby podziękować za ten rok nauki i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji. Starszą młodzież zapraszamy na dziękczynną Eucharystię o 18.00. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą rano i wieczorem.

W poniedziałek na wieczorną Eucharystię a po niej na spotkanie zapraszamy wszystkich wyjeżdżających na rodzinny spływ kajakowy do Gib.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na nowe meble do zakrystii naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Marsz dla Życia i Rodziny.

·       Św. Antoni – patron dla gubiących i zagubionych.

·       „Z Bogiem łatwiej na wojnie” – rozmowa z bp Pawłem Gonczarukiem z Charkowa o wojennych nawróceniach