Parafia św Urbana

Hecznarowice

Get Adobe Flash player

                XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023r.

Miłosierny Bóg zawsze daje nam więcej niż prosimy i oczekujemy. Niech każdy z nas naśladuje tę hojność Bożego Serca w spotkaniu z braćmi i siostrami.

Liturgia tygodnia:

·        Pn – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

·        Śr – wsp. świętych męczenników z Korei: Andrzeja, Pawła i towarzyszy. Wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

·        Cz – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

·        Sb – wsp. św. Ojca Pio, kapłana. Pamiętajmy w tym dniu o ks. Kamilu w dniu Jego 32 urodzin.

Codziennie w tygodniu od 17.00 modlimy się przed Chrystusem Eucharystycznym o pokój i Miłosierdzie dla nas i całego świata.

         Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na zakup opału do naszego kościoła na okres zimowy oraz na wymianę nagłośnienia w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

         W piątek zapraszamy na wieczorną Eucharystię a następnie na spotkanie w kościele młodzież klas VIII, która będzie się przygotowywać do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na tę Mszę Świętą i spotkanie także rodziców tej młodzieży aby omówić wstępnie plan tego przygotowania.

W piątek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Grupę Charytatywną a w sobotę Krąg Biblijny. W sobotę także pierwsza po wakacjach próba Scholi o 10.00 – zapraszamy!

 Kończy się tydzień modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Cieszymy się, że nasi młodzi parafianie mają możliwość nauki religii, szczególnie po ukończeniu szkoły w Hecznarowicach i dziękujemy, że z tego korzystają. Modlimy się za tych młodych ludzi oraz zachęcamy ich do gorliwego zaangażowania się w to dzieło i do bycia czytelnymi świadkami Jezusa Chrystusa w swych szkolnych środowiskach.

W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć radio diecezjalne Anioł Beskidów. Bóg zapłać za każdy dar serca!

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Krzyż – narzędzie hańby przemienione przez miłość.

·        Czy język mediów musi być aż tak brutalny?

·        Beatyfikacja rodziny Ulmów – uroczystość jakiej jeszcze nie było.