Parafia św Urbana

Hecznarowice

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024r.

Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Przychodzimy na Eucharystię, aby Pana Jezusa czerpać siły do pracy nad sobą i walki z pokusami oraz prosić o przemianę serc.

Dziś o 14.45 Droga Krzyżowa a o 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Adam Wandzel, wikariusz z Bestwiny. Tradycyjnie w czasie tego nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Liturgia tygodnia:

·       Wt – rano i wieczorem Msza Święta o Duchu Świętym.

·       Śr - wieczorem zapraszamy na Nowennę do MB Nieust. Pomocy.

·       Cz - święto Katedry Św. Piotra, apostoła.

Codziennie w tygodniu od 16.00 modlimy się przed Najświętszym Sakramentem o pokój i Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata.

W piątek po wieczornej Mszy Świętej Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo dzieci, młodzież i dorosłych.

W przyszłą niedzielę naszą modlitwą i ofiarami do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć dzieci Afryki. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary do kopert składane dziś na cele gospodarcze naszej Parafii.

Wielkopostne Misje Parafialne będziemy przeżywać od trzeciej niedzieli Wielkiego Postu /2 – 8 marzec/ – już teraz módlmy się o ich owocność.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in.:

·       Dlaczego św. Jan nie wspomniał o ustanowieniu Eucharystii?

·       Wielkopostny cykl: „Jezus, modlitwa i Ty”

·       Gniew rolników Europy.